Dualar.info


Sihir ve Büyü

Sihir ve Büyü

Haziran 09
01:12 2013
Sihir ve Büyü

Sihir ve Büyü

İnsanları yanıltma sanatıdır. Bütün insanlara zarar verir. Maneviyatı ve Kur’an’ı bu yolda kullanmak büyük günahtır. Allah’ın ilmini hikmetli işlere kullanınız.

“Musa,birden içinde bir korku duydu. Korkma dedik,üstün gelecek olan kesinlikle sensin. Sağ elindekini at da onların yaptıklarını yutsun. Yaptıkları sadece bir büyücü hilesidir. Büyücü ise nereye varsa (ne yapsa) iflah olmaz.” Tâhâ, 67-69

Büyüye inanmak,küfürdür. Allah’ın iradesi olmadan hiç kimse kötülük yapamaz. Kimse böyle bir şeye teşebbüs edemez. Büyücüler ve sihirbazlar,cinlerin ruhanîlerinden bazılarını dinler,çalar,kötüye kullanır. Hayır ve şer,Allah’tandır. Çok dikkatli olmak lazımdır.

“Herşeyin mülkü kendi elinde olan Allah’ın şanı ne kadar yücedir! Siz de O’na döndürüleceksiniz.” Yâsîn, 83

“Şeytanların ise kime geleceğini size haber vereyim mi? Onlar,günaha,iftiraya düşkün olan herkesin üstüne inerler. Bunlar şeytanlara kulak verirler ve onların çoğu yalancıdırlar.” Şuarâ, 221-223

Eğer insanın başına böyle bir hal gelirse,aile içinde olsun,dışında olsun,bunu takva sahibi,güvenilir bir kişiyle paylaşmak lazımdır. Bozuk şarlatanlarla değil.

“Allah’ın izni olmadan hiçbir musibet isabet etmez. Kim Allah’a inanırsa,Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah,herşeyi bilendir.” Teğabûn, 11

Peygamber Efendimiz (s.a.v), İhlâs,Felâk ve Nâs surelerini okumanın her türlü kötülükten koruyacağını söylüyor. Yani,Kur’an’ın gereğini yaşayarak,bol bol sadaka veriniz. Kur’an’ı okuyunuz. Vesveselere bakmayınız. Şeytandan olduğu için çok zarar görürsünüz. Kanunu koyan,koruyan Allah’tır.

Kur’an’ı kötüye,kötü insanlar kullanır. İyiye kullanmak lazımdır. Şimdi dua zamanıdır.

Allah,herşeye hakimdir. Sihir ve büyü yapan,küçük ve acizdir. Allah’a güvenmeyen,bundan çok zarar görür.

—> Vahdehû: Allah birdir. Müjde ve şifa vardır. Yani tam teslimiyet ve Allah’a güvenmektir.

Takva ehline gidip danışılmalıdır. Salihlerden yardım alınmalıdır. Gerçek yardımcı Allah’tır. Aile,iş,sağlık hepsi Allah’ın emriyledir. Herşeyin anahtarı Allah’tadır.

Bu hal Allah’ın hikmetidir. Abes değildir. Bu bir imtihandır. Başına gelenin Allah’a sığınması gerektir. Allah’a sığınarak durumu kendi lehine çevirmelidir. Her halde ve herşeyde rahmet kapısını bulmak gerektir. İhlâs,Felâk ve Nâs,Âyet-el Kürsî okumalıdır.

Allah’ın emrine boyun eğiniz. İtaat ediniz. Yoksa Allah’ın yardımına erişemezsiniz.

Şeytanda güç yoktur. Telkin vardır,vehmedicidir. Pek zayıf olan şeytandan,güç sahibi mutlak olan Allah’a sığınınız.

İmanı yaşamak,tam emniyette olmaktır.

Bir önceki yazımız olan Zekat ne zaman verilir başlıklı makalemizde Zekat ne zaman verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaş

Benzer içerikler

0 Yorum

Henüz yorum eklenmedi!

Düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

Yorum yaz

Yorum yaz

Your email address will not be published.
Required fields are marked *


5 × bir =

Kategoriler

Bumerang - Yazarkafe